...
01/20/2019

9. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı

ISCTurkey 2016'da Altın Sponsor olduk.

25-26 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara ODTÜ’de gerçekleşen 9. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’na Netaş altın sponsor olarak katıldı. Etkinliğin bu yılki ana teması "Siber Güvenlik ve Nesnelerin İnterneti" olarak belirlendi. 

Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı düzenlendiği ilk yıldan beri; Ülkemizin bu alanlardaki bilimsel ve endüstriyel çalışmalarinin paylaşıldığı, Üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, toplumun bilgi güvenliği farkindalığının arttırılfığı, bunlara ilaveten bilim insanları, arastırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişinin sağlandığı en önemli etkinlik olarak kabul görmektedir.

ISCTurkey 2016 Konferansı, Avrupa Ağ ve Bilgi güvenliği Ajansı (ENISA) tarafından da desteklenmekte ve Avrupa Siber Güvenlik Ayı etkinlikleri arasında yer almaktadır.

Konferansta Nesnelerin İnternetinde Siber Güvenlik, Nesnelerin İnterneti Regülasyonu, Nesnelerin İnternetinde Yerli Çözümler ve benzeri konular ele alınıp, çağrılı konuşmacılar, akademik bildiriler sunularak, oturumlar ve eğitimler düzenlenmiştir.

ODTÜ Kongre ve Konferans Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe panelist olarak Siber Güvenlik İş Birimi Kıdemli Direktörü Ali Yılmaz Kumcu ve konferans boyunca Nova ailesini temsilen Çözüm Mimarı Onur Dolu ve Ömer Faruk Acar katıldı.

Etkinliğin ilk gününde saat 13:45’te “IoT ve Haberleşme Güvenliği” adlı panelde Siber Güvenlik İş Birimi Kıdemli Direktörü Ali Yılmaz Kumcu yer aldı.

Nova stand’ında ürün ve hizmet ailemizden V-GATE, V-SPY, MGP ve Pentest tanıtımını yaptı.

Bununla birlikte, ziyaretçilerimize Siber Güvenlik İş Birimi'miz içinde sunulan çözümlerimiz ve hizmetlerimiz de anlatıldı.

Bu senenin teması “Siber Güvenlik ve Nesnelerin Interneti” olarak belirlendi. Pek çok sektörden uzmanı ve akademisyeni bir araya getiren konferansta Güvenlik araştırmaları merkezimiz uzmanlarından Ömer Faruk Acar “Web Uygulamalarında SSL ve TLS kullanımınının Analizi” konulu sunumuyla konferansta yer almıştır.

Sunulan bildiri özeti:

Web uygulamalarında güvenli bir haberleşme kanalının kurulması en yaygın kullanılan yöntemdir. Bunun için SSL/TLS ve IPSec gibi yöntemlerle taşıma(transport) ve ağ(network) katmanlarında güvenli bir haberleşme kanalı sağlanmaktadır. Teorikte güvenli olarak kabul edilen bu yöntemler, gerçek hayatta uygulanırken kullanılan algoritmalarda bulunan zafiyetler, doğru uygulanmaması (implementation) gibi nedenlerle güvenlik açığı oluşmaktadır.  

Bu bildiri kapsamında bu konuda olabilecek uygulama hataları ve zafiyetler belirlenerek ülkemizdeki deki kamu kurumları, bankalar ve belediyelere ait web sayfalarında araştırılmıştır. Sonuçlar belirlenen değerlendirme tablolarına uygun olarak hesaplanarak toplam güvenlik skoru oluşturulmuştur.

Etkinlik Sayfası:

http://www.iscturkey.org/#homeNOVA Tanıtım Filmi

NETAŞ tarafından geliştirilen “Siber Güvenlik Ürünleri” ve “Pentest Hizmetlerimiz” ile güvendesiniz! Peki nasıl? Tıklayın izleyin...