...
12/14/2017

Big Bang’den Entropi’ye “Big Data” Büyük Veri Türkiye Konferansı

Big Bang’den Entropi’ye Big Data Büyük Veri Konferansı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

12 Aralık 2017’de gerçekleşen Büyük Veri Türkiye Konferansı’nda büyük veriden büyük etki nasıl sağlanır, büyük verinin telekomünikasyon sektöründe kullanımı, açık veri stratejileri ve yenilik politikaları, büyük veri, yapay zeka, siber güvenlik, büyük veride mahremiyet, büyük veri ve açık veride özgür yazılımlar ve siber güvenlikte büyük veri konuları konuşuldu.

NOVA Siber Güvenlik Teknoloji Geliştirme Direktörü Uğur Çağal, “Siber Güvenlik Çözümlerinde Büyük Veri ve Makina Öğrenmesi Uygulamaları” konulu sunumunda şunları söyledi:

"Siber güvenlikde yeni teknolojilerin kullanımı ile sektörde büyük etki yaratacak gelişmeler sağlanacaktır. Bu konuda büyük verinin analitiği ile verinin anlamlaştırılması ve çoklu veri ile yapay zeka metotların uygulanmasının imkan dahilinde olması büyük fikirlere ve büyük değer oluşturacak çıktılara etki edecektir. Bu etkiyi yaratacak en temel bileşen teknoloji geliştirilmesinde açık verinin kullanılmasıdır. Bunun için de büyük veriyi elinde tutan kurumların, belirlenen anonimleştirme metodolojisine göre açık veriyi kulllanıma sunması gerekmektedir.”NOVA Tanıtım Filmi

NETAŞ tarafından geliştirilen “Siber Güvenlik Ürünleri” ve “Pentest Hizmetlerimiz” ile güvendesiniz! Peki nasıl? Tıklayın izleyin...