...
10/07/2016

5.Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi 2016

Nova ailesini Çözüm Mimarı Onur Dolu temsil etti.

Ar-Ge Merkezlerinde yapılan Ar-Ge projelerinin sonunda ortaya çıkan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyu ile paylaşılması, Ar-Ge merkezlerinin sorunlarının tartışılması, başarılı Ar-Ge merkezlerine ödül verilmesi ve yeni Ar-Ge merkezi olan firmalara belge takdimi yapılması amacıyla "5.Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi"  Ankara Congresium'da gerçekleşti.

12 Mart 2008 tarihinde 5746 sayılı Kanun ve 26 Şubat 2016 tarihinde 6676 sayılı Kanunların çıkarılmasıyla özel sektör sanayi kuruluşlarının Ar-Ge kapasitesini artırmak ve Ülkemizin Ar-Ge ve inovasyon ekosistemini geliştirmek amacıyla, sanayi kuruluşlarına Ar-Ge merkezi kurma fırsatı verilmiş, bu merkezlerde çalışanlara önemli vergisel avantajlar sağlanmıştır.Bugüne kadar 267 sanayi kuruluşuna Ar-Ge Merkezi Belgesi verilmiştir. Söz konusu merkezlerde 27.558 nitelikli Ar-Ge personeli istihdamı sağlanmış, yaklaşık 18 Milyar TL Ar-Ge harcaması gerçekleştirilmiş, 13.520 Ar-Ge projesi tamamlanmış ve üzerinde çalışılmaya devam edilmektedir.Ar-Ge Merkezlerimizde yapılan Ar-Ge projelerinin sonunda ortaya çıkan yeni teknoloji ve çıktıların kamuoyu ile paylaşılması, Ar-Ge merkezlerinin sorunlarının tartışılması, başarılı Ar-Ge merkezlerine ödül verilmesi ve yeni Ar-Ge merkezi olan firmalara belge takdimi yapılması amacıyla bir program gerçekleştirmesi planlanmaktadır.

27-28 Eylül 2016 tarihlerinde 5.Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi ne Netaş Nova ekibimizle katılım sağlandı.

Nova ailesini temsilen Çözüm Mimarı Onur DOLU organizasyonda Nova ürün ailesinin tanıtımını yaptı. Nova V-Gate, V-Spy’ın demo’su yapıldı, Nova MSP kullanımı ziyaretçilere gösterildi.

Etkinlik Sayfası:

http://www.argeveyenilik.com/NOVA Tanıtım Filmi

NETAŞ tarafından geliştirilen “Siber Güvenlik Ürünleri” ve “Pentest Hizmetlerimiz” ile güvendesiniz! Peki nasıl? Tıklayın izleyin...